Olimpia Cluj se alatura brandului U Cluj

Campioana de fotbal feminin Olimpia Cluj a intrat oficial sub brandul de renume U Cluj. Alaturi de U-BT Cluj-Napoca vor incerca sa duca numele clujului cat mai departe.

Conform unui comunicat al clubului, conducatorul formatiei, Alin Ciobanu, este extrem de incantat de noul nume al formatiei: “In urma acestei invitatii, am acceptat schimbarea numelui, incepand din sezonul urmator ne vom numi Asociatia Fotbal Club Universitatea Olimpia Cluj si vom juca in UEFA Women’s Champions League sub brandul ”U Olimpia Cluj”. Este practic o certificare a faptului ca toate fetele de la clubul nostru sunt suporteri ai Universitatii Cluj, de ani de zile participam la meciurile de baschet, fotbal, handbal, multe fete sunt studente la Universitatea din Cluj, astfel trecerea de la Olimpia la Universitatea Olimpia a fost foarte simpla. Consider ca este un pas inainte in istoria clubului nostru.

Olimpia va schimba simbolurile incepand din sezonul urmator al UEFA Women’s Champions League, va juca in alb-negru, sub simbolul ”U” Cluj si speram sa ducem numele cat mai departe in aceasta competitie. Data limita este 1 iunie, de aceea am preferat sa facem acum acest anunt, urmand ca tot ceea ce inseamna documente concrete sa fie prezentate in cadrul unei conferinte de presa. Titlul cu numarul opt il dedicam tuturor suporterilor Universitatii Cluj, practic ne simtim parte din familia ”U” Cluj si speram sa fie un nou inceput pentru istoria clubului nostru”

 

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

sportcontrol.ro - Stiri, opinii si analiza sportiva - Cluj-Napoca, Transilvania!