3 clujeni pe podium la Campionatul International de Atletism ale Romaniei

Dupa o zi plina de spectacol, 3 sportivi clujeni au reusit sa urce pe podium la competitiile disputate in acest weekend pe Cluj Arena. Elena Andreea Panturoiu a reusit sa se impuna la triplusalt, Claudia Bobocea la proba de 1.500m, iar Andrei Gag a castigat la proba aruncarii greutatii, fiind al doilea pe podium la aruncarea discului.

Iata care au fost rezultatele de sambata::

FEMININ
saritura in inaltime
1. Ligia Damaris Bara (CSU Oradea) 1,84 m
2. Esmanur Alkac (Turcia) 1,84 m
3. Daniela Stanciu (CSA Steaua) 1,80 m

triplusalt
1. Elena Andreea Panturoiu (CSM Bucuresti) 14,36 m
2. Georgiana Iulian Anitei (SCM Bacau/CSM Bucuresti) 13,46 m
3. Cristina Ioana Bujin (CS Farul Constanta/CSA Steaua) 13,19 m

400 m
1. Andrea Miklos (CSS Viitorul Cluj) 52.35
2. Tamara Salaski (Serbia) 53.42
3. Bianca Denisa Razor (CSA Steaua) 53.78

saritura cu prajina
1. Ionela Denisa Luca (CSM Calarasi/CS Rapid) 3,80 m
2. Adina Anamaria Buzescu (CS Dinamo) 3,60 m
3. Stefania Andreea Dragan (CSM Craiova) 3,20 m

100 m garduri
1. Anamaria Nesteriuc (CSA Steaua) 13.16
2. Elena Stefania Viscun (CS Rapid/CS Dinamo) 14.12
3. Diana Ioana Volf (CSM Bacau) 14.18

100 m
1. Marina Andreea Baboi (SCM Gloria Buzau) 11.51
2. Ioana Teodora Gheorghe (CSA Steaua) 11.74
3. Roxana Maria Ene (CSU Craiova) 11.96

1.500 m
1. Claudia Mihaela Bobocea (CSM Sf. Gheorghe) 4:26.73
2. Adela Paulina Baltoi (CS Pandurii Tg. Jiu) 4:32.28
3. Angela Veronica Olenici (LPS Suceava/CSM Onesti) 4:33.85

aruncarea ciocanului
1. Zalina Petrivskaya (Republica Moldova) 71,07 m
2. Bianca Florentina Ghelber (SCM Bacau/CSA Steaua) 70,96 m
3. Ana Adela Stanciu (CS Olimpia Bucuresti) 62,90 m

MASCULIN
aruncarea sulitei
1. Alexandru Mihaita Novac (CSM Bacau/SCM Bacau) 79,61 m
2. Verdan Samac (Serbia) 78,95 m
3. George Catalin Zaharia (CSA Steaua) 75,68 m

aruncarea greutatii
1. Andrei Marius Gag (CSM Bucuresti) 20,12 m
2. Marius Constantin Musteata (CSU Suceava) 19,61 m
3. Ivan Emilianov (Republica Moldova) 18,63 m

400 m
1. Yavuz Can (Turcia) 45.84
2. Robert Parge (CSU Cluj-Napoca) 45.92
3. Batuhan Altintas (Turcia) 47.06

110 m garduri
1. Cosmin Ilie Dumitrache (CSM Bucuresti/CS Rapid) 14.20
2. Radu Ovidiu Costache (CS Farul/CS Dinamo) 14.53
3. Adrian Boldeanu (CS Farul) 14.55

aruncarea discului
1. Alin Alexandru Firfirica (CSA Steaua) 64,40 m
2. Andrei Marius Gag (CSM Bucuresti) 52,12 m
3. Marius Constantin Musteata (CSU Suceava) 47,93 m

saritura in lungime
1. Valentin Toboc (CSA Steaua) 7,61 m
2. Strahinja Jovancevic (Serbia) 7,58 m
2. Adrian Vasile (CSM Bucuresti/CS Rapid) 7,58 m

100 m
1. Yigitcan Hekimoglu (Turcia) 10.33
2. Aykut Ay (Turcia) 10.36
3. Petre Nicolae Rezmives (CSU Cluj-Napoca) 10.40

800 m
1. Cosmin Trofin (CSA Steaua) 1:47.84
2. Marko Vozab (Serbia) 1:49.91
3. Ion Siuris (Republica Moldova) 1:50.00

stafeta 4×100 m
1. Turcia (Aykut Ay, Izzet Safer, Ertan Ozkan, Yigitcan Hekimoglu) 40.43
2. CSM Slatina (Mihai Cosmin Dinca, Marius Florin Serban, Ionut Andrei Neagoe, Daniel Mihai Robert Budin) 40.70
3. CSM Ploiesti (Alexandru Geamanu, Adrian Madalin Popescu, Bogdan Cristian Oprina, Cristian Radu) 42.08

We will be happy to hear your thoughts

Leave a reply

sportcontrol.ro - Stiri, opinii si analiza sportiva - Cluj-Napoca, Transilvania!