Tenis

Tenis – Irina Begu şi italianca Sara Errani au câştigat, duminică, titlul în proba de simplu a turneului WTA de la Tianjin (China)

Irina Begu şi italianca Sara Errani au câştigat, duminică, titlul în proba de simplu a turneului WTA de la Tianjin. Turneul din China a fost dotat cu premii în valoare de 426.750 de dolari. În finală competiţiei, Begu şi partenera sa au învins, scor 6-4, 6-3, într-o oră şi 10 minute de joc, perechea Dalila ...

READ MORE +

Tenis: Perechea formată din Monica Niculescu și Su-Wei Hsieh (Taiwan), cap de serie numărul 2, a câștigat turneul de la Biel/Bienne (Elveția).

Monica Niculescu și taiwaneza Su-Wei Hsieh au câștigat titlul în proba de dublu a turneului de tenis WTA de la Biel Bienne (Elveția), cu scorul de 5-7, 6-3, 10-7, de elvețiencele Timea Bacsinszky/Martina Hingis. Monica Niculescu și Su-Wei Hsiehs-au impus într-o oră și 45 de minute, vor primi 280 de puncte în ...